Oczywiście, że tak :) Treningi dostosowane są zawsze do Twoich możliwości. Nawet jeśli Twoja przerwa od aktywności sięga lat szkolnych - poradzimy sobie. Dobiorę ćwiczenia, intensywności i tempo ich wykonania. Twój trening nie musi wyglądać, jak ten robiony przez gwiazdy internetu. Postaw na regularność i metodę małych kroków, a przekonasz się, że z sesji na sesje te same ruchy, wykonujesz z dużo większą łatwością i precyzją.
Kolejnego dnia po treningu możesz spodziewać się "zakwasów" lub inaczej DOSów - jest to normalna reakcja naszego na intensywny wysiłek. Twoje mięśnie mogą być delikatnie obolałe pod wpływem dotyku, lub wydawać się spięte. Regularne ćwiczenia rozciągające oraz spacery będą zmniejszać uczucie dyskomfortu, a posiłki bogate w białko pozwolą na szybką regenerację. Kluczowe będzie również zadbanie o sen, to podczas niego organizm najlepiej wypoczywa :)
Aktywność z wykorzystaniem elektrostymulacji jest odpowiednia dla wszystkich osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i ukończyły 18sty rok życia. Oczywiście istnieją przeciwwskazania do tego rodzaju treningu np. ciąża czy rozrusznik serca. Pełna lista przeciwwskazań dostępna jest w zakładce "Trening EMS" .
Program treningowy zostanie dobrany do celu, jaki przedstawisz na pierwszym spotkaniu. Podczas treningów EMS można pracować zarówno nad redukcją tkanki tłuszczowej, jak i nad budową masy mięśniowej - kluczowe w tej kwestii będzie również odżywianie.
(nadwyżka lub deficyt kaloryczny)
Sesje z wykorzystaniem elektrostymulacji są jednymi z najbezpieczniejszych form aktywności - wywodzą się z rehabilitacji, a podczas treningu nie jest używane obciążenie zewnętrzne.
Absolutnie nie! Podczas treningu EMS występuje uczucie mrowienia poszczególnych mięśni, które łączy się w całość. Poziom impulsu, który dobiorę zależy od Twoich subiektywnych odczuć :)
Kompletnie niczego - przyjdź z pozytywnym nastawieniem, pamiętaj o nawodnieniu tego dnia i pozwól wprowadzić się w świat treningu EMS :)
Czy mogę trenować częściej niż 1 raz w tygodniu?
Przez okres 2-3 miesięcy sesje EMS powinny odbywać się w 6-7 dniowych odstępach. Wynika to dłuższego czasu, jaki potrzebują mięśnie, żeby w pełni się zregenerować po sesji treningowej. Jeżeli nie jesteśmy bardzo aktywnymi osobami, treningi EMS 2 razy w ciągu tygodnia będą nieefektywne a nawet mogą hamować efekty treningowe, poprzez nawarstwiające się zmęczenie.
Czy mogę trenować z kontuzją?
Najczęściej tak :) Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji pozwoli wzmocnić osłabione urazem struktury. Nie wymaga również biegów, skoków czy podnoszenia ciężarów. Należy jednak pamiętać, że powrót po kontuzji do regularnych treningów, powinien być poprzedzony konsultacją z ortopedą lub fizjoterapeutą.